Torty

Torty sú klasika – veď kto by nemal rád mäkkučký šťavnatý vanilkový alebo čokoládový korpus, jemný zamatový krém, ovocie a čokoládu.

Korpus

Okrem klasického vanilkového a čokoládového korpusu Vám rady upečieme korpus makový, orechový, mrkvový, kokosový, alebo napríklad aj hutný voňavý pistáciový či „red velvet“ („červený zamat“), teda americkú klasiku – veľmi šťavnatý korpus s nezameniteľnou chuťou cmaru.

Náplň

Náplne do tort robíme na báze mascarpone, v spojení s kvalitnou talianskou čokoládou (bielou, mliečnou a tmavou). Zvonku torty potierame tenkou vrstvou švajčiarskeho maslového krému alebo ganážou z čokolády, pričom táto vrstva zafixuje stabilitu torty. Prípadne nechávame viditeľné korpusy, pričom takýmto tortám sa hovorí „naked cakes“ alebo nahé torty. Do torty prípadne vieme pridať aj karamel/slaný karamel, ktorý nie je úplne tuhý a pri krájaní sa krásne pomaličky rozteká.

Samozrejmosťou je kopec ovocia v každom poschodí – Vaše najobľúbenejšie kombinácie sú biela čokoláda s malinami, a mliečna/tmavá s jahodami či s lesným ovocím.

Fantázii sa medze nekladú, určite spolu vyberieme krém, ktorý Vám pohladí Vaše chuťové poháriky.

Niečo navrch

Torty dozdobujeme vždy podľa želania zákazníka – na výber je čerstvé sezónne prípadne exotické ovocie, oriešky ale aj makrónky, či jedlé alebo živé kvety (za príplatok). Takisto vieme doladiť k torte meno/vek – zápichy dávame vyrábať na mieru takisto za príplatok (text, typ písma aj farbu je možné zvoliť podľa seba). Pre detičky je určené zdobenie sladkosťami, rôznymi čokoládami či lentilkami.

Veľkým trendom je tzv. velvet finish alebo po slovensky zamatový vzhľad torty. Tortu striekame talianskou čokoládou s kakaovým maslom, zafarbeným presne do odtieňa aký si zvolíte. Tento finiš je taktiž za príplatok.

Ručne vyrábané doplnky (napr. čokoládové guličky, zvieratká z fondánu) sú takisto za príplatok.

Cenník

V cene je zahrnuté zdobenie podľa výberu (ovocie, makrónky, oriešky, sladkosti).

Pri kvetoch živých či jedlých a zápichoch (meno, vek, všetko najlepšie atď) nás prosím kontaktujte vopred a zdobenie Vám naceníme a zabezpečíme.  Takisto  naceníme ručne vyrábané doplnky či vyššie spomínaný velvet finish v preferovanej farbe.

Dovoz tort chladiarenským autom je možný každý deň okrem nedele v okolí našej cukrárskej výrobne v Blatnom – BA, TT a okolie  a je spoplatnený sumou 10e (s DPH). Pre dovoz do iných miest nás prosím kontaktujte mailom – bude vyrátaný podľa kilometrov.

Ceny sú platné od 12.3.2024. Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH.

Fotogaléria

Zaujala Vás moja ponuka?

Neváhajte a kontaktujte ma s vašou predstavou.