Makrónky

Makrónky sú mojou srdcovou záležitosťou. Milujem na nich nekonečné množstvo možností a variácií, farieb, náplní. Dajú sa z nich robiť krásne mikulášske balíčky, poslúžia ako originálne svadobné menovky, zdobím nimi svoje torty, sú ideálnou originálnou bonboniérou, možnosti sú takmer neobmedzené.

Škrupinky

Makrónky – škrupinky – sa vyrábajú z mandľovej múky, cukru a vaječných bielkov, čo z nich robí prirodzene bezlepkový dezert a dáva im obrovskú konkurenčnú výhodu pred inými sladkosťami.

Náplne

Náplne makróniek sú takisto bezlepkové. Ganáže obsahujú výlučne kvalitnú belgickú čokoládu značky Callebaut, vysokopercentnú šlahačku, maslo. Maslové krémy robím pomenej, tie obsahujú samozrejme najkvalitnejšie maslo, čerstvé orechy, prípadne pravú madagaskarskú vanilku. Ovocné krémy obsahujú belgickú čokoládu značky Callebaut a ovocné pyré s minimom cukru. Náplne stále striedam, robím aj sezónne aj stálice. Každý týždeň mám v ponuke niekoľko rôznych príchutí, pričom farba väčšinou zodpovedá náplni, avšak nemusí to byť pravidlom. Na Vašu oslavu Vám rada napečiem presne podľa Vášho farebného zadania. Najčastejšie náplne ktoré u mňa nájdete sú:

slaný karamel, vanilka, pistácia, mliečna čokoláda s lieskovcami, levandula, ruža, karamelky s kúskami holandských wafličiek, sladký karamel s pomarančovou kôrou, gaštan, škorica, kokos (s bielym rumom), limetka – kokos, mak – citrón, mliečna čokoláda s arašidovým maslom, after eight (horká čoko + pepermint), káva, creme brulee, jahodové cukríky

ovocné – malina, jahoda, čučoriedka, čierna ríbezla, mango, marhula, marakuja, banán, ananás (s bielym rumom)

Bezlaktózové môžu byť všetky s tmavou čokoládou (aj v spojení s ovocím, ak Vám táto kombinácia vyhovuje).

Cena

Cena makróniek je 1,50 EUR za kus. Pečiem makrónky s priemerom 4 cm, avšak na požiadanie upečiem aj menšie, či naopak väčšie makrónky. Všetky ceny sú uvedené bez DPH.

Cena za menšie makrónky (3 cm) je 1,3 EUR

Cena za väčšie makrónky – srdce, Mickey je 2,5 EUR

Cena za makrónky s potlačou/maľované ručne je 2 EUR

Poznámka

Pečiem tiež makrónky s bezlaktózovou náplňou, vhodné pre ľudí s alergiou na laktózu, či kravskú bielkovinu, teda úplne bez použitia živočíšneho mlieka, šľahačky, masla. Pre bližšie info sa u mňa pokojne informujte.

Pre bližšie info sa nastavte myškou na obrázok.